יום שלישי, 5 באוגוסט 2014

[nashimbyarok-WIG] Thousands at Tisah BAv Walk-אלפים בצעדת ליל תשעה באב

לכתבה ולסרטון:

חדשות

ט' באב תשע"ד, 05/08/14 08:37

"נטשנו את עזה שהפכה לקן צרעות"

 

אלפים רבים מכל הארץ יחד עם קבוצות שהגיעו מרחבי העולם השתתפו בצעדת ליל תשעה באב סביב חומות העיר העתיקה בירושלים.

חזקי עזרא

ניתן לצפות באתר

הצעדה המחדשת מסורת עתיקה התקיימה אמש בפעם העשרים ביוזמתן של ראשי תנועת 'נשים בירוק' יהודית קצובר ונדיה מטר שהובילו אותה השנה יחד עם חברת הכנסת אורית סטרוק ויו"ר מועצת שומרון גרשון מסיקה.

כמדי שנה נפתחה הצעדה בקריאת מגילת איכה בגן העצמאות שבמרכז ירושלים ומיד לאחר מכן יצאו ההמונים כשהן נושאי דגלי ישראל ענקיים לצעדה עצמה. יצוין כי בניגוד לשנים קודמות ביקשה המשטרה להימנע מלקיים את הצעדה במתווה הרגיל שלה, דרך רחוב סולטן סולימאן. זאת בשל הרגישות הביטחונית המיוחדת של הימים הללו ולנוכח קיומה של הלוויית הרוג פיגוע הטרקטור, הלוויה שהתקיימה במסלול זה באותה שעה.

בתום הצעדה קיימו המוני המשתתפים עצרת בסמוך לשער ציון ולאחריה המשיכו בדרכם לעבר הכותל המערבי לאמירת קינות ותפילות.

את העצרת פתחה יהודית קצובר בדברי ברכה לחיילי צה"ל הלוחמים בדרום תוך מסירות נפש, שיגרה איחולי אחלמה לפצועים ושמה דגש מיוחד על האחדות המתגלה בעם בתקופה זו, אחדות שאינה אלא מענה לשנאת החינם שהביאה לחורבן בית המקדש.

עוד הוסיפה קצובר וקבעה כי "העם רוצה ניצחון. העם רוצה ריבונות. כך יעריכו אותנו בעולם כפי שהיה אחרי מלחמת ששת הימים, אחרי מבצע אנטבה ואחרי הפצצת הכור העיראקי", אמרה לקול תשואות המשתתפים.

שותפתה להנהגת 'נשים בירוק', נדיה מטר, המשיכה ברוח זו וקראה לתיקון המציאות בה אין ריבונות ישראלית בהר הבית. "הפתרון היחיד הוא החלת ריבונות. זהו הפתרון המוסרי והאמיתי" אמרה בהתייחסה לא רק להר הבית אלא לכלל יהודה ושומרון ובקעת הירדן תוך שהיא קוראת למנהיגי העם לקחת את הכוח לפעולות אלה מהעם, "קחו מהעם את הכוח לנצח והחילו ריבונות על יהודה שומרון ובקעת הירדן".

לאחר דברים אלה נשאה דברים חברת הכנסת אורית סטרוק, מראשי השדולה למען ארץ ישראל ומקדמת החקיקה להחלת הריבונות והחוק הישראלי ביהודה ושומרון. סטרוק ציינה כי המוני המשתתפים בצעדה הגיעו מקצווי הארץ ומחוצה לה והנה הם מתקבצים בבירת ישראל, ירושלים, חלום שהיה נראה כהזוי ובלתי הגיוני אך לפני כשבעים שנה. "כשהסבים שלנו התפללו לכך הם האמינו אבל לא חשבו שהדבר ריאלי. באותה מידה שזה קרה אנחנו יודעים שכל הדברים הכתובים ומובטחים לנו יתרחשו. גם בית המקדש ישוב וייבנה בהר הבית. כשם שקיבוץ גלויות לא היה ריאלי והדבר התרחש כך גם בניין המקדש יתרחש".

סטרוק הזכירה בדבריה את הסיבות ההיסטוריות לאבל בתשעה באב, החל מחורבן הבית הראשון והשני, חורבן ביתר, חרישת ירושלים על מנת למחוק את שם ישראל ומאוחר יותר גירוש ספרד ובימינו "הגירוש שהבאנו על עצמנו, הגירוש מגוש קטיף". לכל אלה, הוסיפה סטרוק, קדם האסון הקדום והראשון והוא חטא המרגלים שעניינו המאיסה בארץ ישראל, חטא שהוא היסוד לכל והשורש לכל האסונות שהתרחשו מאוחר יותר לעם. "כשאנחנו רוצים להיגאל מהאסונות הללו צריך לזכור את המקור והשורש של הכול וזהו חטא המרגלים. הצעדה בשבילי ירושלים והקריאה שאנחנו כאן ולא נזוז מכאן והדרישה לריבונות אקטיבית שלנו בירושלים, כל אלה מתקנים את החטא הנורא של חטא המרגלים. כל אדם שדבק בארץ ישראל וכל חייל שנלחם למען הארץ מתקן את החטא של 'מאסו בארץ חמדה'".

חברת הכנסת סטרוק חידדה את דבריה המתייחסים לארץ ישראל כולה, כולל לרצועת עזה. "יש שאומרים לנו 'מה יש לנו לחפש בעזה?' אבל עזה היא ארץ ישראל. כשהיינו בעזה היא נתנה לנו את הדברים היפים ביותר שארץ יודעת לתת לבניה. היא נתנה פרחים, ירקות ועצי פרי. כיוון שעזבנו אותה ונטשנו אותה היא הפכה לקן צרעות המבקשות להשמיד להרוג ולאבד. אי אפשר להילחם בצרעות הללו בלי להבין שהארץ שהם חוררו במנהרות שלהם היא הארץ שלנו".

את דבריה חתמה חברת הכנסת סטרוק בהתחייבות להמשיך ו"לפעול למען החלת ריבונות מלאה על כל מרחבי ארצנו בהתקדמות עד בניין בית המקדש במהרה בימינו".

לאחר דבריה אלה של סטרוק נאם יו"ר מועצת שומרון, גרשון מסיקה, שקבל על כך שהצעדה מנועה מלהתקדם הלאה מחומות העיר העתיקה פנימה אל הר הבית. "אנחנו צועדים מסביב לחומות ולא בהר הבית כי בהר הבית שועלים צמאי דם נמצאים שם וממשלת ישראל ברפיונה נותנת להם לשלוט בהר הבית", הכריז.

עוד הוסיף מסיקה וקבע כי "ביום זה כל יהודי, בכל אתר ואתר בעולם, מתאבל על מה שאירע לפני אלפיים שנה. כל יהודי זוכר את הר הבית בתפארתו, את העבודה שהייתה שם, את הריבונות שהייתה שם, ריבונות שעדיין לא חזרנו אליה. זהו תפקיד הממשלה לשלוט בהר הבית ותפקידנו לשאוף לכך. העם היהודי מתאבל על שריפת בית המקדש הראשון ובית המקדש השני. אנחנו מספידים בערגה את מה שהיה כאן", אמר מסיקה והדגיש את חשיבות הזיכרון המשתמר בעם ישראל במשך אלפיים שנה, זיכרון שהותיר רושם עז גם בעיניו של נפוליון שראה את האבל היהודי על בית המקדש וקבע כי עם הזוכר את עברו הרי שהעתיד שייך לו.

"עם שלא זוכר את עברו אין לו עתיד. כאן היה עברנו. בית תפארתנו היה כאן ובעזרת ה' במהרה יעמוד כאן שוב. את ירושלים אנחנו לא שוכחים והר הבית הוא הדבר החשוב ביותר לעם ישראל".

גם מסיקה הדגיש בדבריו את הקריאה לריבונות והכריז: "אנו קוראים לממשלת ישראל לממש את ריבונותינו בהר הבית ובכל נקודה ונקודה בארץ ישראל".

דניאל לוריא, איש עמותת עטרת כהנים, נשא דברים באנגלית לעולים החדשים והתיירים הרבים שהשתתפו בצעדה. לוריא הדגיש בדבריו את מרכזיותה של ירושלים ושב על הקביעה לפיה איש לא יזיז אותנו מכאן.

העצרת כולה הסתיימה בקריאתן של ראשי 'נשים בירוק', שלא לשכוח את הדרישה לשחרורו המיידי של יונתן פולארד מהכלא ולהחלמתו.

כאמור, בתום העצרת המשיכו הצועדים הרבים בדרכם אל רחבת הכותל להמשך תפילות ואמירת קינות.

נזכיר כי מסורת הקפת חומות העיר העתיקה בליל תשעה באב חודשה לפני עשרים שנה על ידי תנועת 'נשים בירוק' לאחר שנות הפסקה מאז חודשה קודם לכן בתקופת המנדט הבריטי המסורת הקדומה של הקפת החומות, מנהג שהיה מקובל כבר לפני כאלף שנים.

[אלבום:פרוש:7073]

www.inn.co.il

ערוץ 7
אתר החדשות שלך
< div=""></BR<>

הדפסה

Link to article and video:

News

Av 9, 5774, 05/08/14 12:04

9 B'Av March and Rally Attended by Thousands, a Huge Success

 

Thousands from across the country and around the world gathered last night in Jerusalem to renew the traditional march around the walls.

Hezki Ezra, Sarah Leah Lawent


Thousands from across the country and from around the world gathered last night in Jerusalem to renew the traditional march around the walls of Jerusalem's Old City on the night of Tisha B'Av.

The 20th annual march took place through the efforts of the heads of the "Women in Green" organization, led by Yehudit Katzover and Nadia Matar together with MK Orit Struk (Jewish Home) and Head of the Samaria Regional Council, Gershon Mesika.

Each year the event starts at Independence Park in central Jerusalem, where Eicha (the Book of Lamentations) is read aloud, and from there the march begins in full force, with the crowd holding a giant Israeli flag. The route was slightly different this year, not passing through Sultan Suleiman Street due to the funeral procession for the man who was killed by a tractor in yesterday's (Monday) terrorist attack.

At the end of the march, a mass rally was held at Zion's gate, from where people made their way to the Kotel (Western Wall), to continue to recite special prayers said during Tisha b'Av.

The rally was opened by Yehudit Katzover, who praised the soldiers of the IDF who have been fighting in the south for their selfless sacrifice, and wished for swift and complete recovery for the wounded. She spoke of the great unity that was being expressed, a unity which was the only answer to the senseless hate that had led to the original destruction of the Temple.

"Our nation wants victory. Our nation wants sovereignty [over Judea and Samaria]. Then the world will appreciate us as they did after the Six Day War, after Entebbe, and after blowing up the Iraqi nuclear reactor," Katzover said to a resounding round of applause from the crowd.

Nadia Matar, of 'Women in Green', continued in this vein, saying, "The only true and lasting solution is sovereignty," and calling upon Israeli leaders to take the strength of its people "Not only on the Temple Mount, but for Samaria and Judea, and for the Jordan Valley, through sovereignty."

MK Orit Struk, who is a major proponent of sovereignty for Judea and Samaria, looked at the crowd and noted the number of people who had gathered in Jerusalem to participate from around the entire country, and from around the world. She spoke of how an event like this was perceived as a far-fetched, illogical dream up until 70 years ago. "When our grandparents prayed, they could not conceive of this being a reality," she said.

"Some people may ask us, what are we looking for in Gaza? But Gaza is a part of Israel, and it gave us vegetables, flowers, and fruit trees. And then we abandoned it, and it turned into a hornet's nest that seeks to destroy us," Struk said. She then reiterated her commitment to her efforts towards obtaining sovereignty.

Last, but not least, was Chairman Gershon Mesika,  Chairman of the Samarian Regional Council, who said, "On this day, all Jews the world over are in mourning for the things that have taken place on this day for the past 2,000 year. We march around the Temple Walls, around the Temple Mount, and we are surrounded by blood-thirsty foxes, while the Israeli government, out of weakness, relinquishes control to them."

"Every Jew knows of the glory that was on the Temple Mount, and the work done there, and of the burning of both the First and Second Temples. Sovereignty must be restored, and it is upon us to demand that the Israeli government bring sovereignty not only to the Temple Mount, but to each and every place in Israel," he stated. 

 

Tags: Women in Green, nadia matar

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה